czwartek, 31 stycznia 2013

Pełne koloru

Za oknem szaro i buro, dlatego po raz kolejny stawiam na kolor. W pudełku z kamieniami uchował się wielokolorowy howlit, który postanowiłam wreszcie wykorzystać.
Komplet wykonany z wielokolorowego howlitu, howlitu turkusowego, drobnych szklanych koralików oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych.
Długość całkowita bransoletki 24 cm - regulowana 
Długość kolczyka wraz z biglem 6,5 cm

Komplet wykonany z wielokolorowego howlitu, howlitu turkusowego  oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych.
Długość całkowita bransoletki 24,5 cm - regulowana 
Długość kolczyka wraz z biglem 5,5 cm

niedziela, 27 stycznia 2013

Walentynkowe propozycje

Walentynki już niedługo, wiec chyba czas na kilka propozycji z serduchami w roli głównej.
Serduszka z masy solnej też już mamy z Filipkiem prawie gotowe, czekamy tylko na satynowe tasiemki :)

Bransoletki wykonane z 8mm kul kamienia rekonstruowanego (wielokolorowego howlitu), howlitu turkusowego, czerwonej kali howlitu czerwonego oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych. Jedna bransoletka ma dwa serducha a druga dwie kuleczki.
Długość bransoletki 24 cm - regulowana.


Wisiorek wykonany z jadeitowych kul w kolorze fuksji i baldego różu, szklanych serduszek oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych.
Długość zawieszki 10 cm.

Komplet wykonany jest z żółtych kul jadeitu o wielkości 12mm, serduszek z howlitu turkusowego, howlitowych małych kulek, kryształów, drobnych szklanych koralików oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych.
Długość zawieszki 10 cm.
Długość kolczyka wraz z biglem 7 cm.

wtorek, 15 stycznia 2013

Wisiorek niebo

Moja przygoda z sutaszem nadal trwa i chociaż ciągle idzie mi jak po gruzie, to muszę przyznać, że polubiłam tą technikę. Daje ona wiele nieograniczonych możliwości i wszystko zależy od naszej wyobraźni i cierpliwości.  Na razie skupiam się na małych przedmiotach, jednak z uporem maniaka przygotowuję naszyjnik dla mojej mamy :)

Dzisiaj delikatny wisiorek z agatem w roli głównej :)
Broszki z sutaszem Broszka wykonana z tafty w odcieniu szmaragdowym, fioletowych sznurków do sutaszu, koralików szklanych, perły słodkowodnej i kamienia czaroit. Całość uzupełniają pióra koguta w odcieniu pięknej benzynowej zieleni. Duża broszka kwiat z sutaszowym środkiem, wykonana została z szyfonu, sznurka do sutaszu w odcieniu błękitu, masy perłowej, pereł słodkowodnych, kryształków, kamienia kocie oko i szklanych koralików.

czwartek, 10 stycznia 2013

Broszka na wyzwanie w Kreatywny Kufer

Witam po małej przerwie :) 
Po raz kolejny postanowiłam spróbować swoich sił w wyzwaniu Kreatywnego Kufra. Tym razem praca ma być związana z Francją. Pamiętam, że zwiedzając Francję, ogromne wrażenie zrobił na mnie przepych Wersalu. Niestety nie udało mi się wtedy zobaczyć Willi Ephrussi de Rothshild położonej w miejscowości Saint-Jean-Cap-Ferrat na Lazurowym Wybrzeżu. Willa jest kulturalnym zabytkiem sztuki, architektury oraz ogrodnictwa i należała do baronowej Beatrycze Ephrussi de Rothshild.
Broszka została zainspirowana jednym ze zdjęć wnętrza willi.


 A oto broszka:


Wykonana została z szyfonu w kolorze ecru, centralny element broszki stanowi sutasz z kwarcem, kryształami oraz perłami słodkowodnymi.
Średnica broszki to ok. 11 cm.