piątek, 30 listopada 2012

Broszka kwiat z sutaszem

Sutaszu chciałam spróbować już dawno, ale nigdy jakoś nie było czasu. Broszka jest na zamówienie - miał to być kwiat z granatowej satyny z jakimś ciekawym środkiem. Doszłam do wniosku, że sutaszowy środek będzie idealny. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić jak nigdy nie wykonało się nic w tej technice i nie wiadomo jak się do tego zabrać :( Z pomocą przyszedł Youtube - obejrzałam filmiki instruktażowe i zabrałam się do pracy. Szło mi opornie, nitka się plątała, sznurki przesuwały i był to jeden wielki koszmar !!! Podziwiam wszystkie dziewczyny, które wykonują biżuterię sutasz. Jesteście WIELKIE!!!
Broszka bardzo się podobała i po 2 dniach dostałam zamówienie na taką samą :) Mam jednak zasadę, że staram się nie wykonywać dwóch identycznych rzeczy.  Oto druga wersja.


poniedziałek, 26 listopada 2012

Klipsy do butów z piórami

Tak jak obiecałam - klipsy do butów z piórami. Spinki do butów mogą całkowicie zmienić ich oblicze. Najzwyklejsze szpilki za ich pomocą można zamienić w piękne wieczorowe, ślubne, studniówkowe buty.
Klipsy można odpinać i przypinać, umieszczać z przodu, boku i tyłu buta.
Co więcej zaopatrując się w kilka wersji kolorystycznych sprawimy, że buty będą stanowiły dopełnienie wielu kreacji.
Klipsy wykonane z białej satyny, piór perliczki, kryształków, czarnych drobnych koralików i kremowego filcu.


Klipsy wykonane z granatowej satyny, piór perliczki i koguta, pereł słodkowodnych, czarnych drobnych koralików i granatowego filcu.

Klipsy do butów Maria Antonina

Postanowiłam po raz kolejny przystąpić do konkursu Kreatywnego Kufra. Wyzwanie bardzo ciekawe, bo dotyczące stylu Rokoko. Co prawda nie wiem, czy klipsy do butów mogą brać udział, ale spróbować zawsze można. W końcu jest to swojego rodzaju biżuteria do butów:)


Klipsy zostały wykonane z granatowej i różowej satyny oraz pereł słodkowodnych.
Kwiaty zostały osadzone na grubym czarnym filcu.Naszyjnik z kwiatem

Uroczy naszyjnik wykonany z barwionego na niebiesko korala, szyfonu oraz elementów posrebrzanych.
Długość naszyjnika 48 cm.
Średnica kwiatka 9,5 cm.

piątek, 23 listopada 2012

Kolczyki i bransoletki howlitowe kosteczki

16 listopada opublikowałam zdjęcia delikatnego naszyjnika wykonanego z howlitu turkusowego i kamienia rekonstruowanego. Dzisiaj do kompletu kolczyki i bransoletki, wykonane z howlitowych kosteczek.
poniedziałek, 19 listopada 2012

Kolekcja TASSEL


Kolekcja TASSEL to wisiorki  i kolczyki z frędzlami. Do ich wykonania użyłam głównie cienkich oksydowanych łańcuszków, kamieni naturalnych i szkła weneckiego. 
Wisiorek wykonany jest z cienkiego oksydowanego posrebrzanego łańcuszka, lawy wulkanicznej, fasetowanego jadeitu w kolorze intensywnego różu oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych.
Długość łańcuszka 49 cm
Długość zawieszki/wisiorka 11,5 cmKomplet wykonany jest z cienkiego oksydowanego posrebrzanego łańcuszka, lawy wulkanicznej,  jadeitu w kolorze żółtym oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych.
Długość łańcuszka 49 cm
Długość zawieszki/wisiorka 10,5 cm
Długość kolczyka wraz z biglem 10,5 cm
Komplet wykonany jest z cienkiego oksydowanego posrebrzanego łańcuszka, agatów,  opali oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych.
Długość łańcuszka 44,5 cm
Długość zawieszki/wisiorka 11,5 cm
Długość kolczyka wraz z biglem 11 cm

Wisiorek wykonany jest z cienkich oksydowanych posrebrzanych łańcuszków, dużego szkła weneckiego w kolorze ciemnego fioletu (3 cm x 1,5 cm),  fasetowanego ametystu, kryształków oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych.
Długość łańcuszka 49 cm
Długość zawieszki/wisiorka 11 cm


Wisiorek wykonany jest z cienkiego oksydowanego posrebrzanego łańcuszka, lawy wulkanicznej,  kamienia rekonstruowanego, czerwonego howlitu oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych.
Długość łańcuszka 49 cm
Długość zawieszki/wisiorka 11 cm
Długość kolczyka wraz z biglem 10,5 cm
Długość kalii 3 cm

Wisiorek wykonany jest z cienkich łańcuszków, białego howlitu, kamienia tygrysie oko oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych w kolorze złota, srebra i oksydowanego srebra.
Długość łańcuszka oksydowanego 49 cm
Długość łańcuszka w kolorze złota 41 cm
Długość  długiej zawieszki/wisiorka 10,5 cm
Długość kuleczki howlitu na złotym łańcuszku 2,5 cm


Wisiorek wykonany jest z cienkiego oksydowanego posrebrzanego łańcuszka, masy perłowej,  korala barwionego na niebiesko oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych. Łańcuszek jest wkładany przez głowę - nie posiada zapięcia.
Długość łańcuszka 64 cm
Długość zawieszki/wisiorka 10,5 cmWisiorek wykonany jest z  posrebrzanego łańcuszka, dużego koła szkła weneckiego (3 cm x 3 cm), fasetowanego jadeitu w kolorze intensywnego różu oraz elementów posrebrzanych i antyalergicznych.
Długość łańcuszka 47 cm
Długość zawieszki/wisiorka 11,5 cm